Samochód dostawczy poleasingowy

Samochód dostawczy poleasingowy

Samochody dostawcze zyskały w ostatnich latach bardzo dużą popularność. Szczególnie popularne są wśród małych przedsiębiorców, dla których taki samochód jest idealnym rozwiązaniem. Samochód dostawczy poleasingowy trafia do komisu w momencie, gdy kończy mu się gwarancja i wzrastają koszty jego utrzymania.

Samochód poleasingowy – co to znaczy

Samochód zazwyczaj wlicza się do majątku firmy leasingowej. Jest to tak zwany leasing operacyjny. W praktyce oznacza to, że firma leasingowa musi serwisować samochód. Jeśli mamy do czynienia z leasingiem finansowym, wtedy samochód wliczany jest w skład majątku leasingobiorcy. W takim razie czym jest samochód dostawczy poleasingowy? Najprościej rzecz ujmując, jest to samochód, którego nie wykupił leasingobiorca. Mogą być to być również samochody z windykacji. Jeśli będzie to samochód windykacyjny, to nadal mamy pewność, że pochodzi od wiarygodnego dealera.

Czym się kierować przy zakupie poleasingowego samochodu

Oczywistym i podstawowym kryterium jest stan techniczny samochodu. Warto wybrać salon samochodowy, który cieszy się dobrą opinią i jest wyspecjalizowany w sprzedaży samochodów poleasingowych. To, w jakim stanie będzie samochód dostawczy poleasingowy, zależy też od branży, w jakiej był używany. Dlatego warto zwrócić też uwagę właśnie na eksploatację. Oczywiście większość usterek można naprawić w serwisie dzięki ważnej jeszcze gwarancji.

Samochód dostawczy poleasingowy – zalety

Samochód dostawczy poleasingowy to świetne rozwiązanie dla firm, w których tego rodzaju samochód jest niezbędny. Z pewnością będzie to wybór korzystny cenowo. Takie samochody można zakupić o wiele taniej od ceny rynkowej. Wybierając taki samochód, kupujemy pojazd z pewnego źródła oraz z jasną historią. To po prostu tańsza alternatywa dla firmowego samochodu. Przedział cenowy jest bardzo zróżnicowany i można dopasować go do własnego budżetu. Jeśli dobrze zaplanujemy zakup, możemy znaleźć samochód z jeszcze ważną gwarancją producenta i stosunkowo niewielkim przebiegiem.

Sprawdź również:

sprzątanie samochodu poznań
malowanie samochodu poznań
serwis blacharsko lakierniczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *